Aktualności Będzie dotacja na samochód dla OSP Ludmiłówka
  • 21 styczeń 2022 09:38

Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Dzierzkowice będzie mieć nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W ubiegłym roku w nowy pojazd została doposażona OSP Dzierzkowice-Rynek, a teraz powody do radości mają druhowie z OSP Ludmiłówka.

W środę 19 stycznia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło listę jednostek, które w 2022 roku otrzymają dofinansowanie na zakup w sumie 456 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Jest w tym zestawieniu OSP Ludmiłówka, która otrzyma fundusze na lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.

Pieniądze będą pochodzić z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz z odpisów z firm ubezpieczeniowych. Nowy samochód prawdopodobnie zastąpi w Ludmiłówce prawie 30-letniego Lublina. Oprócz tego jednostka ma jeszcze ponad 40-letni średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który otrzymała z OSP Dzierzkowice-Rynek.

OSP w Ludmiłówce jest jedną z czterech w gminie Dzierzkowice. Dwie - OSP Dzierzkowice-Rynek i OSP Dzierzkowice-Wola, są wpisane do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Czwarta jednostka to OSP w Sosnowej Woli.Więcej na:http://ias24.eu