• 31 październik 2019 00:00
Zespół Placówek Oświatowych podsumował całoroczny konkurs literacki pod hasłem "To warto przeczytać - album najciekawszych przeczytanych książek". Przez cały ubiegły rok szkolny trzecioklasiści wypożyczali w szkolnej bibliotece książki i promowali je wśród rówieśników, a potem wykonywali ilustracje, które na koniec zaprezentowali w specjalnych albumach. Efekty pracy zostały ocenione przez specjalną komisję, której członkowie wyróżnili albumy - Wiktorii Mochol, Julii Pietroń i Nikoli Kilianek z klasy IIIa oraz Agaty Krakowiak, Julity Staniec i Julii Stachulskiej z klasy IIIb.

Większość pozycji, którymi interesowali się uczestnicy konkursu to książki spoza listy lektur, a przygotowane przez nich albumy okazały się bardzo ciekawe i różnorodne.

Podsumowanie było elementem obchodów październikowego "Święta Bibliotek Szkolnych", a sam pomysł był okazją do promocji czytelnictwa. W jego realizację zaangażowały się - szkolna bibliotekarka Renata Siudym oraz wychowawczynie klas IIIa - Maria Krasnowska i IIIb - Teresa Wróbel. Więcej na:http://ias24.eu