Aktualności Autobus do przewozu uczniów wybrany
  • 21 sierpień 2023 13:29

Nie będzie nowy, ale na pewno bardziej komfortowy i tańszy w utrzymaniu. Gmina Dzierzkowice wybrała autobus, którym uczniowie będą dojeżdżać do Zespołu Placówek Oświatowych. W przetargu na dostawę pojazdu wzięła udział jedna firma, która zaproponowała samochód, wyprodukowany w 2010 roku. - Będzie to więc pojazd prawie o połowę młodszy od tego, którym teraz dowozimy uczniów. Zakup będzie kosztować niewiele ponad 200 tysięcy złotych. Formalnie samochód powinien się pojawić u nas w ciągu trzech tygodni, ale zwycięzca przetargu deklaruje, że postara się zrealizować zamówienie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Uczniowie ZPO w Terpentynie są dowożeni do szkoły z trzech kierunków. Dwa obsługują zewnętrzne firmy, a jeden gmina, dysponująca własnym autobusem, który ma ponad 20 lat.

Pieniądze na zakup nowego wygrali mieszkańcy, biorący udział w konkursie "Rosnąca odporność". organizowanym w ramach Narodowego Programu Szczepień Przeciwko Covid-19. Za jeden z najwyższych w powiecie kraśnickim wskaźników zaszczepionych mieszkańców gmina otrzymała 500 tysięcy złotych. Część przekazała na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Ludmiłówka, a kolejną pulę wykorzysta na zakup autobusu szkolnego. Resztę samorząd chce przeznaczyć na remont dachu na miejscowym ośrodku zdrowia.