• 05 czerwiec 2019 00:00
Ponad 200 amatorów wypoczynku na "dwóch kółkach" wystartowało w tegorocznej edycji "Bicykliady" w Dzierzkowicach. Rajd odbywał się w niedzielę 2 czerwca na trzech trasach i był jednym z elementów obchodów Dnia Rodziny.Największa, bo prawie 120-osobowa grypa cyklistów wybrała najkrótszą, 7-kilometrową trasę "Family". Ponad 70 osób pokonało 35-kilometrowy dystans "Fun", a na liczącą 48 kilometrów trasę "Mega" zdecydowało się kilkunastu cyklistów.

Rajd miał typowo rekreacyjny charakter i nie miał formuły wyścigu. Liczyła się przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia, aktywności i walorów krajobrazowych gminy Dzierzkowice.

"Bicykliada" była połączona ze znakowaniem jednośladów i podsumowaniem konkursu plastycznego "Rower moich marzeń".

Podczas niedzielnego festynu odbył się również finał konkursu "Odkryj talent" z udziałem 10 wokalistek, wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji w Ludmiłówce i Dzierzkowicach-Rynku. Najlepiej zaprezentowała się Julia Kurdziel z Krzywia, która w nagrodę otrzymała laptopa, a dodatkowo zaśpiewała na scenie z gwiazdą festynu, którą była Krystyna Giżowska. Drugie miejsce zajęła Izabela Chmiel z Dzierzkowic-Podwodów, a na trzecim uplasowała się Julia Broniec z Dzierzkowic-Rynku. Izabela Chmiel odebrała w nagrodę smartfona, a Julia Broniec wyśpiewała tablet. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Wokół Dzierzkowic mają nadzieję, że konkurs "Odkryj talent" zagości na stałe w kalendarzu imprez w gminie Dzierzkowice.

Oprócz uczestników konkursu podczas niedzielnego festynu na plenerowej scenie zaprezentowały się trzy grupy taneczne Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach - "Free Steps", "Free Steps Junior" i "Freaky Moves" oraz Julia Broniec i Ilona Obel, które oprócz występów solowych zaśpiewały w trio z Mają Ślusarczyk.

Program imprezy dopełniły: dmuchany plac zabaw, kulkowy kemping, wspólne grillowanie i animacje dla najmłodszych.

Festyn dla mieszkańców gminy i ich gości zorganizowali - wójt i Rada Gminy Dzierzkowice oraz Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic i gminne jednostki OSP. Współorganizatorami Bicykliady byli barancykling.pl i Powiat Kraśnicki. Więcej na:http://ias24.eu