• 28 luty 2023 09:00

W dniu 23 lutego 2023r. w gminie Dzierzkowice odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wójta Gminy  Dzierzkowice Pana Marcina Gąsiorowskiego. Medalami  uhonorowane zostały pary małżeńskie, które w 2022 roku obchodziły „Złote Gody”, czyli jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.  „Medal za długoletnie pożycie małżeńskie” symbolizuje szacunek jakim Rzeczpospolita darzy trwałą więź małżeńską i wagę jaką przywiązuje do pomyślności rodziny.

Uroczystość poprzedziła Msza święta odprawiona w intencji Jubilatów  w kościele  parafialnym w Dzierzkowicach-Rynku przez Proboszcza Ks. Wiesława Rycerza. Na zakończenie mszy małżonkowie otrzymali od księdza proboszcza wraz z błogosławieństwem i życzeniami długich lat w zdrowiu i wzajemnej miłości, listy gratulacyjne.

Kontynuacja uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Tutaj Wójt Gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Oszust powitali wszystkich przybyłych gości, a samym Jubilatom złożyli gratulacje i życzenia długich lat życia w miłości , radości, wzajemnym szacunku oraz doczekania w zdrowiu  kolejnych jubileuszy. Adresatami życzeń i gratulacji byli Państwo Krystyna i Henryk Czarnotowie, Danuta i Stanisław Gąsiorowscy, Grażyna i Andrzej Jesionkowie, Halina i Józef Kalinowscy , Cecylia i Edward Kaliszowie, Hanna i Adam Michotowie, Małgorzata i Hieronim Mozgawowie, Wiesława i Mieczysław Skórscy, Anna i Janusz Szymczykowie . Następnie Wójt Gminy Dzierzkowice w asyście Pana Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Latosa wręczył Jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Parom małżeńskim zostały wręczone również pamiątkowe legitymacje, okolicznościowe statuetki oraz  bukiety kwiatów. Uroczystość Jubilatom umiliły występy artystyczne w wykonaniu Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach- Aleksandry Lipińskiej oraz wokalistek, które uczęszczają na zajęcia organizowane przez GOK- Kornelia Michalec, Alicja Rycerz, Julia Stachulska i Anna Siemionek. Jubilaci byli bardzo wzruszeni i wdzięczni za pamięć o ich rocznicy. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Sto lat” i symbolicznie lamką szampana wznieśli toast za zdrowie świętujących par. Przy wspólnym stole nie zabrakło okazji do  rozmów i wspomnień. Ten wyjątkowy moment w ich życiu  uwieczniono na wspólnych fotografiach.