Aktualności 100 lat to za mało
  • 29 grudzień 2023 11:02

Stanisława Strawa z Krzywia w gminie Dzierzkowice skończyła 100 lat. Z tej okazji w czwartek 28 grudnia jubilatkę odwiedzili przedstawiciele gminnych władz samorządowych i Urzędu Stanu Cywilnego, by przekazać gratulacje, upominki i życzenia.

Wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Jakubczak wręczyli Pani Stanisławie list gratulacyjny, bukiet kwiatów i zegar ze specjalnym grawerem. Przedstawicielom gminnych władz towarzyszyła Magdalena Maj-Bis, kierownik USC w Kraśniku, gdzie obecnie, u córki, mieszka jubilatka.

Stanisława Strawa od urodzenia mieszkała w Krzywiu. Zajmowała się gospodarstwem rolnym i wychowywaniem dzieci, a w wolnych chwilach występowała w zespole "Podwodziacy".

Dochowała się trójki dzieci, w tym dwóch synów i córki, dwóch wnuków i trójki prawnuków.

Mimo sędziwego wieku Pani Stanisława cieszy się dobrym zdrowiem, jest osobą ciepłą i uśmiechniętą. - Gdy słyszy pytanie o receptę na długowieczność odpowiada, że to przede wszystkim unikanie stresu - mówią bliscy jubilatki.

Członkowie gminnej delegacji życzyli jej kolejnych lat pełnych pogody ducha, optymizmu i radości najbliższych. (fot. UG Dzierzkowice) Więcej na:http://ias24.eu